Szkolne Kółko Teatralne

Jesteś tu: » Strona główna » Szkolne Kółko Teatralne

Dnia 01 czerwca 2017r. w Gimnazjum im. Armii Krajowej w Dąbrowie Białostockiej odbyła się druga już edycja uroczystości obchodzonej przez całą społeczność szkolną, czyli Dzień Ucznia. Organizatorem przedsięwzięcia są członkowie Szkolnego Kółka Teatralnego „Improwizacja” , którego założycielem i opiekunem jest psycholog Dorota Sienkiewicz.

W ramach zorganizowanego święta młodzieży młodzi artyści przedstawili spektakl opowiadający o dziejach miłości na przełomie rożnych wieków, począwszy od prehistorii aż po współczesność. Członkowie szkolnego kółka teatralnego zadali sobie wiele trudu, aby zadbać o odpowiednia oprawę przedstawienia, przygotowując liczne dekoracje i stroje, aby wprowadzić odbiorcę w klimat danej epoki. W trakcie spektaklu wykorzystano również elementy interaktywnej gry aktorskiej z publicznością.

Uczniowie mieli też okazję zintegrować się w tańcu, kiedy wspólnie z młodymi aktorami odtańczyli tzw. belgijkę.

W dalszej części programu została wręczona statuetka dla nauczyciela, który zdobył największa liczbę głosów w konkursie SuperNauczyciel 2017. Następnie nagrodami zostali uhonorowani  uczniowie, którzy zostali wytypowaniu w głosowaniu SuperUczeń, ponieważ cieszą się największa sympatią wśród swoich rówieśników.

Po podniosłych chwilach organizatorzy zaprosili uczniów gimnazjum do udziału w popularnym teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, w którym młodzież mogła wykazać się wiedzą z rożnych dziedzin  oraz poczuć smak rywalizacji. Zwycięzca otrzymał nagrodę ufundowana przez członków kółka teatralnego.

Po zakończeniu zmagań intelektualnych przyszedł czas na zabawy ruchowe i oczywiście mnóstwo śmiechu. Pani psycholog zaprosiła wszystkich chętnych do zabawy zatytułowanej „Wycieczka do zoo”, która wymagała nie tylko dobrej koordynacji ruchowej , ale również szybkości reagowania na treści czytanego tekstu i odpowiedniego wykonywania poleceń.

Na zakończenie każdy z uczniów biorących udział w zabawie otrzymał coś słodkiego.

Mamy nadzieję, że Dzień Ucznia na stałe wpisze się w harmonogram imprez naszej szkoły i w kolejnych latach znów znajdą się  zdolni i kreatywni uczniowie, którym radość będzie sprawiało wywoływanie uśmiechu u innych ludzi.

Dorota Sienkiewicz