header

GIMNAZJADA W LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ

Jesteś tu: » Strona główna » SPORT » GIMNAZJADA W LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ

OLECKO 24.09.2014 R.

W dniu 24.09.2014 r. na stadionie lekkoatletycznym w Olecku odbył się Finał Grupy Północnej Gimnazjady w Lidze Lekkoatletycznej. Startowało 15 zespołów dziewcząt  i 14 chłopców (193 zawodniczek  i  189 zawodników). Dziewczęta naszego gimnazjum zajęły drugie miejsce, tym samym wywalczyły awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 16 maja 2015r. w Białymstoku.

Na bardzo dobry wynik, czyli 1122 punktów, zapracowały zawodniczki: Paulina Łomoć 100m, Ewa Czerżyńska 100m, Daria Soroka  100m,Justyna Ławrynowicz  300m, Gabriela  Sztukowska  300m, Katarzyna  Budnik  300m, Katarzyna  Olchanowska   600m, Karolina  Krzywosz 600m, Kamila  Olechno 600m,Magdalena Janucik  skok w dal, Paulina Karolczuk skok wzwyż, Diana Garbecka rzut dyskiem (0,75 kg), Julia Stypułkowska rzut dyskiem (0,75 kg), Gabriela Kolęda  pchnięcie kulą 3kg, Samanta  Bałdowska  pchnięcie kulą 3kg.

Na  wyróżnienie  zasłużyła  Paulina  Łomoć ,  która  pokonała  dystans  100 m  w czasie 13,83 s (123 punkty).