ul. Szkolna 9a
Tel: (85) 712-02-17

header

FINAŁ GRUPY PÓŁNOCNEJ W LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ

Jesteś tu: » Strona główna » SPORT » FINAŁ GRUPY PÓŁNOCNEJ W LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ

FINAŁ GRUPY PÓŁNOCNEJ W LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ GIMNAZJUM

Dnia 23 września 2015r. na stadionie lekkoatletycznym w Olecku odbył się finał grupy północnej w lidze lekkoatletycznej gimnazjum. W zawodach wystartowało 14 zespołów dziewcząt oraz 13 zespołów chłopców, aby awansować do finału należało zająć miejsce na podium.  Dziewczęta z naszego gimnazjum zajęły III miejsce uzyskując 1091 punktów, dzięki czemu zakwalifikowały się do kolejnego etapu.  Chłopcy nie mieli tyle szczęścia, mimo wszelkich starań i wysokich wyników zajęli 10 miejsce.  Finał odbędzie się w Białymstoku w maju przyszłego roku.

Na wyróżnienie zasługuje Julia Stypułkowska, która otrzymała najwięcej punktów z drużyny dziewcząt (119pkt), rzucając dyskiem na odległość 27,18cm. U chłopców najwięcej punktów zdobył Olaf Lewkowicz (105pkt) pokonując dystans 100m w czasie 12,63s. Jako opiekunowie zawodników pojechali p. Elżbieta Adamowicz oraz p. Jerzy Wysocki.  Jesteśmy dumni z reprezentantów naszej szkoły i życzymy powodzenia na finałach województwa.