Jesteś tu: » Strona główna » BIBLIOTEKA

REGULAMIN KONKURSU RECYTATORSKIEGO

„POETYCKIE KRAJOBRAZY”

1. Konkurs „Poetyckie krajobrazy” organizowany jest przez bibliotekę szkolną.
  2. Czas trwania konkursu 1.10.2017 – 24.10.2017.
  3. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.
  4. Udział w konkursie polega na:
  • wybraniu wiersza lub fragmentu prozy opisującej piękno polskiego krajobrazu,
  • zgłoszeniu chęci udziału w konkursie do 20.10.2017r
  • nauczeniu się tekstu na pamięć,
  • wyrecytowaniu wybranego teksu podczas konkursu – 24.10.2017r (wtorek)

Wyniki zostaną ogłoszone 24.10.2017 a nagrody wręczone na apelu.

1.  REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

„KSIĄŻKA W TWOIM OBIEKTYWIE”

1. Konkurs „Książka w Twoim obiektywie” organizowany jest przez bibliotekę szkolną.
  2. Czas trwania konkursu 1.10.2017 – 30.10.2017.
  3. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.
  4. Udział w konkursie polega na:
  • sfotografowaniu dowolnej scenki lub sytuacji, w której występuje książka,
  • przekazania zdjęć do biblioteki do 30.10.2017r (na dyskietce, płycie CD, pendrive, przesłać e-mail na adres: barbarabezzubik@wp.pl  z  danymi autora zdjęć, wywołanego w formacie pocztówkowym – 15 X21 cm),
  • zdjęcia muszą być zapisane w plikach JPEG, GIF lub BMP.

Każdy uczestnik może przynieść maksymalnie 2 zdjęcia.

Wszystkie nadesłane prace będą prezentowane na gazetce a prace zwycięzców na stronie internetowej szkoły.

Wyniki zostaną ogłoszone 3.11.2017 a nagrody wręczone na apelu.

„Książka w malarstwie”

Biblioteka szkolna proponuje Wam zabawę polegającą na comiesięcznym udzieleniu  odpowiedzi na zadane pytania.

W każdym miesiącu pytania dotyczyć będą innego obrazu, na którym widnieje książka, namalowanym przez światowej sławy malarza.

Odpowiedzi na podpisanych kartkach należy przynosić do biblioteki do ostatniego dnia każdego miesiąca.

Osoby, które zdobędą największą liczbę punktów otrzymają nagrody książkowe.

Uczniowie, którzy wezmą udział we wszystkich (8) comiesięcznych konkursach otrzymają dyplomy i nagrody pocieszenia.

Do udziału w konkursie zapraszamy już od 1 października.

ŚWIĘTO BIBLIOTEKI

Obchody Święta  Bibliotek w Gimnazjum im. Armii Krajowej

w Dąbrowie Białostockiej

Październik od wielu lat jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych.

Hasło obchodów MMBS 2013: Biblioteki szkolne –bramy do życia

Kto wymyślił takie święto?

W 1971 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych. Organizacja ta zajmuje się problemami bibliotek oraz bibliotekarzy szkolnych. I właśnie to Stowarzyszenie w 1999 roku zainicjowało Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Wtedy był obchodzony Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych, jednak od 2008 roku do dziś świętujemy cały miesiąc.

Głównym celem obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych jest promocja biblioteki w środowisku szkolnym, zwrócenie uwagi na jej ogromną rolę w życiu szkoły oraz pokazanie tego, jaka jest pomocna uczniom: w nauce, zdobywaniu informacji, rozbudzaniu   i poszerzaniu swoich zainteresowań, rozwijaniu wyobraźni oraz przede wszystkim w wychowaniu młodej i oczytanej młodzieży.

Jak co roku w październiku w naszej bibliotece wiele się działo:

•  Konkurs recytatorski pod hasłem „Poetyckie krajobrazy”
  •  Konkurs fotograficzny „Portret mola książkowego”
  •  Konkurs na prezentację multimedialną „Wirtualny spacer po szkole”
  •  Szkolny etap konkursu czytelniczego „Czy znasz twórczość Barbary Ciwoniuk?”
  •  Wyjazd na spotkanie autorskie z Barbarą Ciwoniuk w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku
  •  Wystawka na temat: „Historia powstania książki” i „Zalety książki”
  •  Promocja Święta Bibliotek poprzez plakaty, cytaty o bibliotece wywieszone na ścianach w wypożyczalni
  •  Wyjazd do Warszawy: trzygodzinny seans w 6 salach interaktywnych „Wszystko o człowieku”, poznawanie świata w Centrum Nauki Kopernik, seans w Planetarium  „Początek ery kosmicznej 3D”

SPOTKANIE Z BARBARĄ CIWONIUK

28 października 2013r uczniowie, działający w aktywie bibliotecznym, wraz z nauczycielami bibliotekarzami udali się na spotkanie z autorką wielu książek dla młodzieży Panią Barbarą Ciwoniuk. To spotkanie zostało zorganizowane w Białymstoku w siedzibie CEN w ramach projektu „Podlaskie spotkania z pisarzami” i objętego honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Podlaskiego i Prezydenta Miasta Białegostoku.

Na początku pisarka opowiadała o swoich utworach, jak powstawały, co ją inspirowało do tworzenia. W dalszej części uczniowie z wielu szkół zadawali Pani Ciwoniuk pytania, dotyczące jej życia, planów, marzeń i twórczości. Po spotkaniu każdy uczestnik mógł kupić książkę tej autorki i otrzymać jej autograf z dedykacją.

W ramach tego projektu uczniowie naszego gimnazjum wzięli także udział w konkursie „Czy znasz twórczość Barbary Ciwoniuk?”. W eliminacjach szkolnych zwyciężyły dwie uczennice klasy II c:

• Karolina Zujko i
  • Agnieszka Czyrska,

które wezmą udział w drugim etapie konkursu międzyszkolnego w Białymstoku.