Wycieczka do Warszawy

Jesteś tu: » Strona główna » BIBLIOTEKA » Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

29 października 2013r. uczniowie Gimnazjum w Dąbrowie Białostockiej wzięli udział  w wycieczce do Warszawy, zorganizowanej przez nauczycieli bibliotekarzy. Było to jedno z działań zaplanowanych w związku z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Pierwszym punktem programu było Interaktywne kino Cinema Park i 3 godzinny seans „Wszystko o człowieku”.

W tym obiekcie uczniowie przemieszczali się po sześciu interaktywnych salach, a każda z nich to zupełnie inna dawka filmowych emocji. W sali 3D wybraliśmy się w trójwymiarową podróż w głąb naszego ciała, aby zobaczyć, jak wygląda od wewnątrz. W sali ruchu wyruszyliśmy w podróż do odległych miejsc na Ziemi, aby podziwiać najpiękniejsze budowle zbudowane przez człowieka. Nie zabrakło dawki emocji, związanej z odczuciem ruchu,  pryskania wody i pełzania węży.

W sali inspiracji zobaczyliśmy opowieść o pozornie niemożliwych do spełnienia marzeniach i determinacji w dążeniu do ich spełnienia. W sali wyobraźni przenieśliśmy się w przyszłość i stanęliśmy oko w oko  z postępami w dziedzinie badań genetycznych, a w sali muzyki dowiedzieliśmy się, iż użycie słów bywa zbędne, gdy chcemy wyrazić różnego rodzaje emocje.

Kolejnym punktem programu było Centrum Nauki Kopernik. Celem tej wycieczki było rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się oraz inspirowanie dialogu społecznego na temat nauki. Mieliśmy możliwość obejrzenia ponad 450 eksponatów  w sześciu tematycznych galeriach, zaawansowane technologie i multimedia, ale także proste rozwiązania, często oparte na wynalazkach sprzed wielu lat. W tym niezwykłym muzeum spotkaliśmy naukę i sztukę razem. Testowaliśmy samodzielnie jakie są możliwości ludzkiego organizmu, odkrywaliśmy czy można wpływać na otaczający świat, mogliśmy zagrać na laserowej harfie oraz sprawdzić czy wygodniej leży się na piłkach czy  na gwoździach…

Na koniec był seans w Planetarium  „Początek ery kosmicznej 3D”. W ciągu ostatnich 50 lat ludzkość dokonała kroku w przód, małego dla człowieka, ogromnego dla ludzkości. Początek ery kosmicznej to właśnie historia lotów kosmicznych, począwszy od pierwszych prób wystrzelenia rakiety w kosmos, aż po turystykę kosmiczną.

Późnym wieczorem, pełni wrażeń , wróciliśmy do Dąbrowy i już w drodze powrotnej zaczęliśmy snuć plany na kolejne wycieczki.