Laureaci i finaliści 2017 r.

Jesteś tu: » Strona główna » osiągnięcia » Laureaci i finaliści 2017 r.

Laureaci i finaliści 2017 r.

Sukcesy dąbrowskich gimnazjalistów

Dąbrowscy gimnazjaliści co roku sięgają po najwyższe laury w wojewódzkich konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Podsumowanie tegorocznych konkursów odbyło się 6 kwietnia w Zespole Szkół Katolickich w Białymstoku. Wśród laureatów, uczniów podlaskich gimnazjum, znaleźli się również uczniowie Gimnazjum im. Armii Krajowej w Dąbrowie Białostockiej. Tytuł laureata uzyskali:

Piotr Sienkiewicz- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego (opiekun: Wiesław Olszewski); również finalista Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego (opiekun: Stanisław Gieroś)

Monika Kozikowska- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego (opiekun: Elżbieta Byczkowska); również  finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego (opiekun: Barbara Drożdżewicz)

Izabela Marcińczyk- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego (opiekun: Małgorzata Malinowska)

Weronika Kiejko- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego (opiekun: Mirosław Hańczaruk)

Michał Kananowicz- Finalista Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego (opiekun: Wiesław Olszewski)

Paweł Czarnecki- Finalista Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego (opiekun: Krystyna Sienkiewicz);

Sukces dąbrowskich gimnazjalistów to  wynik wytężonej pracy uczniów i nauczycieli. W tym  roku szkolnym, aby uzyskać tytuł laureata należało uzyskać 90% wszystkich punktów, więc  wejście do ścisłego grona najlepszych gimnazjalistów w województwie było wyjątkowo trudne.

Małgorzata Malinowska