• Odwiedziło nas: 267877 osób
  • Do końca roku: 312 dni
  • Do wakacji: 120 dni

16-200 Dąbrowa Białostocka
ul. Szkolna 9a
Tel: (85) 712-02-17

header

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Jesteś tu: » Strona główna » WYDARZENIA » Cudze chwalicie, swego nie znacie

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Cudze chwalicie, swego nie znacie     Od wielu lat Gimnazjum im Armii Krajowej w Dąbrowie Białostockiej współpracuje z Biebrzańskim Parkiem Narodowym. Co roku odwiedza szkołę jego przedstawiciel, by uczniów klas pierwszych zapoznać z urokami znajdującego się w naszej okolicy parku. Uczniowie mogą poznać różne gatunki zwierząt i roślin występujących na terenach objętych ochroną. W środę, 8 marca, z uczniami spotkała się pani Sylwia Gadomska.

- Dzięki spotkaniu dowiedziałem się, jak wiele zwierząt żyje na terenie parku. Mogłem je zobaczyć, bo pani swoją opowieść ubarwiła prezentacją multimedialną. Nie wiedziałem, że flora i fauna nadbiebrzańskich terenów jest tak bogata -informuje Szymon.

- Zachwyciły mnie poroża jelenia, łosia i koziołka. Pierwszy raz widziałam je na własne oczy. Mogłam też przyjrzeć się gniazdu remiza i poznać zwyczaje tego ptaka -dodaje Wiktoria.

- Mnie bardzo zainteresowała czaszka bobra. Dowiedziałem się, że bóbr ciągle musi ścierać zęby, bo ciągle mu rosną. Pani zademonstrowała nam, że one się ruszają. To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie–dzieli się swoimi wrażeniami Radek.

     Podsumowaniem spotkania był konkurs polegający na udzielaniu przez ochotników odpowiedzi na pytania dotyczące Biebrzańskiego Parku Narodowego. Nagrodami były różne gadżety z emblematem Parku-batalionem.

koniec header