Inna lekcja

Jesteś tu: » Strona główna » WYCIECZKI » Inna lekcja

Inna lekcja

22 września, my uczniowie II b z Gimnazjum w Dąbrowie Białostockiej, mieliśmy ciekawy dzień. Udaliśmy się z wychowawcą panem W. Olszewskim oraz panią B. Bezzubik na wycieczkę do Nowego Dworu. Zgodnie z programem odwiedziliśmy gimnazjum, gdzie obejrzeliśmy:

• Wspaniałą wystawę prac plastycznych K. Bubieńczyk,  byłej uczennicy tamtejszego gimnazjum. Była to interesująca lekcja plastyki, której temat stanowił „portret”.

• Wystawę fotograficzną „Mieszkańcy Gminy Nowy Dwór na starych fotografiach”. Była to prawdziwa lekcja historii. Oprowadzająca nas pani I. Klemienia zwróciła uwagę na dawniejsze stroje, wykonywane prace czy też zwyczaje.

• Trzecią lekcję odbyliśmy w „Izbie Regionalnej”. Dopiero tu mogliśmy dotknąć historii. Eksponaty tam zebrane znaliśmy tylko ze starych filmów lub opowiadań ludzi starszych. Tu obejrzeliśmy je w realu.

Na kolejną lekcję udaliśmy się do Straży Granicznej. Pracownik tej placówki w ciekawy sposób opowiedział o swojej pracy oraz zademonstrował broń i pojazdy, którymi się posługują. Była to prawdziwa edukacja dla bezpieczeństwa.

Po pełnych wrażeń czterech lekcjach przyszedł czas na długa przerwę i posiłek, dlatego kolejnym punktem było pieczenie kiełbasek na wcześniej przygotowanym ognisku.

Gdy już nie byliśmy głodni, nadszedł czas na kolejną lekcję – wychowania fizycznego. Mając do dyspozycji piłki i boiska, rozpoczęliśmy rozgrywki w piłkę nożną i siatkową. Gra była udana, bo każdy grał w to, co lubi. Niestety i ta lekcja dobiegła końca, dlatego zadowoleni wróciliśmy do Dąbrowy a następnie do własnych domów.

Był to ciekawy dzień i wspaniałe lekcje, które polecamy innym klasom.

Klasa II b