• Odwiedziło nas: 267882 osób
  • Do końca roku: 312 dni
  • Do wakacji: 120 dni

16-200 Dąbrowa Białostocka
ul. Szkolna 9a
Tel: (85) 712-02-17

header

Wycieczka do Warszawy

Jesteś tu: » Strona główna » WYCIECZKI » Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

     15 października 2015r. uczniowie klas I i II naszego gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Warszawy.

 

     Pierwszym punktem programu było Interaktywne kino Cinema Park i 3 godzinny seans „Cztery żywioły”. 

     W tym obiekcie przemieszczaliśmy się po sześciu interaktywnych salach, a każda z nich to zupełnie inna dawka filmowych emocji.
    W sali 3D  dowiedzieliśmy się, dlaczego kontynenty poruszają się, a wulkany wybuchają. W sali ruchu przekonaliśmy się jak woda kontroluje i kształtuje nasze życie. Sala muzyki to niezapomniany koncert dźwięków i kolorów inspirowanych przez naturę.
    W sali wyobraźni wspólnie z naukowcami odkrywaliśmy
fascynującą jaskinię wewnątrz Ziemi. W sali interaktywnej sprawdziliśmy zaś wiedzę z zakresu geologii, geografii, klimatu i pogody, a w sali inspiracji obejrzeliśmy film o sile, determinacji i bezinteresowności człowieka w świetle dramatycznych wydarzeń.

 

     Kolejnym punktem programu była wizyta w Telewizji Polskiej na ulicy Woronicza. Obejrzeliśmy studia programów „Świat się kręci” i „Pytanie na śniadanie”, siedzieliśmy na kanapach, występując w rolach widzów. Przewodnik opowiadał nam o kulisach pracy w telewizji, nagrywaniu programów i audycjach „ na żywo”. Nasze panie pokazały nam znaną dziennikarkę muzyczną Marię Szabłowską.

 

     Na koniec był seans w Planetarium „Na skrzydłach marzeń 3D”. 

 „Na skrzydłach marzeń” to niezwykła przygoda z nauką i historią lotnictwa, pozwalająca szybować balonem, sterowcem i samolotem.  Marzenie o lataniu wyniosło człowieka jeszcze dalej – w Kosmos. My także odwiedziliśmy stację kosmiczną i polecieliśmy rakietą.

 

     Film został zrealizowany w studio filmowym Niebo Kopernika. To pierwsza polska produkcja w technologii fulldome, która umożliwia projekcję na sferycznym ekranie, otaczającym widownię z każdej strony.

 

     Późnym wieczorem, pełni wrażeń, wróciliśmy do domów. Już w drodze powrotnej zaczęliśmy snuć plany na kolejne wycieczki.


koniec header