Rozwój przez kompetencje

Jesteś tu: » Strona główna » Projekty edukacyjne » Rozwój przez kompetencje

Rozwój przez kompetencje

Gimnazjum im. Armii Krajowej w Dąbrowie Białostockiej bierze udział w projekcie „ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE”. Celem projektu jest rozwój kompetencji kluczowych  uczniów gimnazjów w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i przedsiębiorczości. Istotą projektu jest organizacja dodatkowych, nieodpłatnych zajęć pozalekcyjnych oraz pozaszkolnych w ramach Szkolnego Ruchu Naukowego w oparciu o współpracę uczelni wyższych ze szkołą, wyrażoną m.in. prowadzeniem zajęć przez nauczycieli szkół oraz kadrę dydaktyczną uczelni wyższych. Założeniem projektu jest realizacja zajęć w atrakcyjnej i przystępnej formie dla ucznia, odmiennej standardowych lekcji, z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań dydaktycznych wykorzystujących między innymi metodę projektu, e-learningowe, nowoczesne narzędzia dydaktyczne i wielofunkcyjny portal umożliwiający udostępnianie materiałów, prowadzenie e-kronik zespołów, uczestnictwo w forach i grupach dyskusyjnych. W gimnazjum zostały utworzone dwa Szkolne Zespoły Kompetencyjne prowadzone przez Marzenę Bagieńską Gregorczuk oraz Barbarę Drożdżewicz. Dodatkowym wsparciem dla zespołów będą zajęcia z kadrą naukową  z uczelni, prowadzone w wymiarze 8 godzin w semestrze.   W projekcie biorą udział tylko uczniowie z klas pierwszych. Projekt będzie trwał przez trzy lata, począwszy od II semestru roku szkolnego 2009/2010.